Написати нам
 • en
 • ru
 • ua
 • Що таке атаки DDOS на сайт. Як захиститись?

  scho-take-ataki-ddos-na-sajt-yak-zahistitis

  У випадку DDOS-атак знижується продуктивність сервера чи відбуваються збої у системі. Зловмисники використовують ботів, їх кількість може досягати мільйона, щоб заповнити непотрібними даними сховище. Ними можна керувати дистанційно, зазвичай їх збирають по всьому світу.

  В результаті система не витримує навантаження. Сервери переповнені даними, і для реальних користувачів не вистачає місця. Відбуваються збої і вони можуть просто відключитися. Зловмисники намагаються внаслідок DDOS-атак зробити недоступними протоколи інтернет-служб за допомогою перевантаження.

  Атаки можна розділити за рівнями, на які вони націлені. Найчастіше це такі рівні протоколів:

  • Мережевий;
  • Транспортний;
  • Презентаційний;
  • Прикладний.

  Основні ознаки DDOS-атак:

  • Ресурс не підключається до мережі або повільно відповідає на запити;
  • Можна зафіксувати підвищену активність у результатах аналітики або у запитах;
  • У журналах вихідного веб-сервера підозрілі запити, що не узгоджуються зі звичайною поведінкою користувачів.

  Як відбуваються DDOS-атак залежно від рівнів?

  Найчастіше відбуваються атаки двох видів.

  Рівень інфраструктури

  На вказаному рівні відбувається перевантаження мережевих і транспортних протоколів. В даному випадку застосовують вектори – синхронізовані потоки (SYN) та інші атаки “дзеркала” – зв’язки користувача дейтаграмних пакетів (UDP). Цей вид у більшості випадків об’ємний та тривалий за часом. Він найпоширеніший і виявляється легко.

  Рівень додатків

  У цьому разі відбуваються перевантаження презентаційних і прикладних протоколів. Вони не такі часті, як попередні, але при цьому складніші і важкі для захисту. DDOS-атаки зазначеного виду частіше малі за обсягом, але водночас їхня мета – дорогі елементи додатків. В результаті перевантаження реальні користувачі втрачають доступ до додатків.

  З якою метою проводяться DDOS-атаки?

  Результати атак можуть бути дуже плачевними для бізнесу в цілому та для окремих бізнес-процесів. Порушується робота, взаємодії між співробітниками, підприємством та клієнтами. Ресурс може бути недоступним, внаслідок чого покупці не можуть замовити товар, послугу або зв’язатися з менеджерами.

  Коли це триває довго неминучі матеріальні та репутаційні втрати. Покупці звертаються до конкурентів, зростає кількість невдоволень та скарг. Атаки негативно впливають і на компанії, які надають хостинг. Сервера недоступні, робота або сповільнюється, або зупиняється, чому клієнти також не раді.

  Як захиститись від DDOS-атак?

  Є можливість видаляти трафік, якщо по оцінкам магістральних мереж він підозріло великий. Можна встановити фільтр, який відсіюватиме користувачів, що підключені до ресурсу. Визначається, кому дозволено з’єднання, а інші відхиляються. Другий спосіб – віртуальна машина, вона фільтрує шкідливі підключення.

  Коли на організації виявили атаку, необхідно відразу зв’язатися з провайдером. Це дозволить якнайшвидше вжити необхідних заходів та знизити кількість збитків. Фахівці відстежують з’єднання під час атаки, вони можуть тривати кілька тижнів.

  Ніхто не може бути застрахований від DDOS-атак, тому слід вживати всіх запобіжних заходів, і звертатися до надійних фахівців.

  Якщо Вас цікавить хостинг, звертайтесь до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

  Ми знаємо що потрібно Вашому бізнесу

  Команда фахівців “А4-Хостинг” з радістю зробить всю роботу за вас. Довірте свій бізнес професіоналам!

  Напишіть нам

  Наша команда відповість на всі Ваші питання, дасть рекомендації з підбору послуги і правильного, вигідного тарифу!

  Замовте консультацію, а ми відповімо на всі питання