Написати нам
 • en
 • ru
 • ua
 • Що таке хостинг, простими словами

  У статті розберемося, що таке хостинг. Простими словами опишемо навіщо ним користуються, хто ним користується і чи це потрібно. Хостинг – це послуга, за допомогою якої можна задовольнити різні потреби в рамках зберігання та безпеки даних.

  Коли ми заходимо на сайт, то бачимо різні картинки, тексти, відео та інші дані. Вони десь зберігаються і потім відображаються на сторінці. Що є сховищем? Відповідь – сервер. Він є комп’ютером на якому знаходиться вміст сайту, в даному випадку.

  Сервер можна використовувати для зберігання різних даних, не тільки в рамках веб-сайтів, але й для різних програм, які нам необхідні в роботі. То що таке хостинг? Це послуга, яка полягає у оренді місця на сервері. Розберемо докладно, навіщо нею користуватися та які бувають її недоліки.

  Навіщо потрібен хостинг?

  Цей сервіс використовується для зберігання інформації, цілодобового доступу до неї та підтримки її безпеки. Компанії, що пропонують послугу, називаються хостинг-провайдерами або хостерами. Їхнє завдання забезпечити постійний доступ до даних та надійний захист.

  У рамках систем автоматизації сервіс дозволяє прискорити та убезпечити роботу. Програма знаходиться на сервері, доступ до неї цілодобовий та з будь-якої точки світу. Увійти в систему можуть лише ті, хто має право на доступ. Це дає можливість співробітникам та керівникам швидко переглядати необхідні документи та виконувати різні операції.

  Хостинг може забезпечувати роботу пошти або інших програм для спілкування. Для роботи це зручно, адже співробітники можуть швидко ділитися файлами, необхідними повідомленнями та швидко вирішують завдання. Для сайтів послуга забезпечує їхню постійну роботу.

  Які види хостингу існують?

  Відповідь на це питання при детальному розгляді не вміститься в рамках цієї статті. Тому ми коротко опишемо основні види хостингу, їхні недоліки та переваги. Існує 5 основних видів зазначеної послуги:

  • Віртуальний хостинг (Virtual Hosting, Shared-hosting) – підходить переважно для роботи сайтів. Обчислювальні потужності та простір сервера поділяється між великою кількістю користувачів. Найдешевший вид, але при цьому найзахищеніший;
  • Віртуальний виділений сервер (Virtual Dedicated Server, VDS/Virtual Private Server, VPS) – кожна частина сервера виділяється під окрему віртуальну машину для окремого користувача. Тому доступ клієнт має лише до своєї “ділянки”. Користувачеві гарантовано 
  • всі ресурси віртуальної машини. З недоліків необхідність послуг системного адміністратора та відносно невисока безпека через “сусідство” машин;
  • Виділений сервер (Dedicated Server, DS) – кожному клієнту надається окремий віддалений сервер. Користувач повністю контролює його. Відрізняється високою безпекою, але і ціною. Складний у налаштуваннях та потребує спеціальних навичок;
  • Колокейшн (Colocation) – схожий на попередній, хостер надає клієнту спеціальне приміщення та доступ в інтернет, обладнання користувач використовує своє. Також безпечний, відносно дорогий та складний у налаштуваннях;
  • Хмарний сервер (Cloud-hosting) – інформація зберігається у хмарі. З переваг – можна збільшувати ресурси за необхідності.

  Отже, що таке хостинг і навіщо користуватися ним?

  Хостинг – послуга, яка полягає в оренді місця на сервері. Забезпечує цілодобовий доступ до даних, додатків та безпеку зберігання. За допомогою цього сервісу оптимізується робота сайту, систем автоматизації бізнесу тощо. Який вид краще не можна сказати однозначно, все залежить від хостинг-провайдера та потреб клієнта. Якщо Вас цікавить хостинг, звертайтесь до спеціалістів нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

  Ми знаємо що потрібно Вашому бізнесу

  Команда фахівців “А4-Хостинг” з радістю зробить всю роботу за вас. Довірте свій бізнес професіоналам!

  Напишіть нам

  Наша команда відповість на всі Ваші питання, дасть рекомендації з підбору послуги і правильного, вигідного тарифу!

  Замовте консультацію, а ми відповімо на всі питання