Написати нам
 • en
 • ru
 • ua
 • Як правильно вибрати виділений сервер?

  Виділений сервер, він називається Dedicated server – вид хостингу. Характеризується тим, що користувач отримує в своє розпорядження окрему фізичну машину. Усі її можливості належать клієнту, ні з ким не потрібно розділяти ресурси. Правильно обравши виділений сервер, Ви оптимізуєте роботу. Як це зробити ми розглянемо у цій статті.

  Окрему фізичну машину орендують зазвичай через необхідні потужності. Проект вимагає багато ресурсів, тому розділяти їх з кимось не варіант і навіть виділений сервер повинен мати відповідні ресурси.

  Цей вид хостингу дозволяє клієнту самостійно укомплектувати сервер. Користувач визначає який має бути процесор, обсяг диска, оперативної пам’яті. За потреби можна підключити спеціальне обладнання, щоб збільшити ефективність. Таким чином, клієнт отримує оптимальний сервер для своєї роботи.

  Які параметри дозволяють правильно вибрати виділений сервер?

  Спочатку рекомендується визначитися з якою метою орендується сервер. Це може бути величезний, складний проект, який вимагає величезної кількості ресурсів, сайт з великою кількістю відвідувачів, або сховище для більшого обсягу інформації. Виходячи з цього можна визначити, якими характеристиками повинна володіти машина.

  Процесор

  Насамперед звертають увагу на два параметри – кількість ядер та частота. Скажімо так,  чого має бути більше залежить від завдань, які ставляться перед сервером. Процесори з великою кількістю ядер зазвичай мають знижену частоту. За рахунок цього знижується витрати енергії, але при цьому залишається хороша продуктивність.

  Даний вид процесорів підійде для тих операцій, що вимагають багатопоточності та розпаралелювання обчислень. Прикладом таких процесів може бути віртуалізація та кодування відео.

  Існують завдання, для вирішення яких навпаки, важлива висока частота, а не кількість ядер. За приклад можна взяти ситуацію, коли працюють із ліцензованим ПЗ, у якому тарифікується кількість ядер, або коли встановлено систему автоматизації бізнесу.

  Оперативна пам’ять

  Важливість цієї складової у тому, що вона відповідальна за швидкість обробки інформації. Оперативна пам’ять зберігає у собі вихідні, вхідні та проміжні дані операційної системи та програмного забезпечення. Кількість операцій безпосередньо впливає на те, який обсяг пам’яті Вам потрібен. Що більше операцій на сервері, то більше оперативної пам’яті.

  Пропускна спроможність мережевих інтерфейсів

  Це параметр, який вказує на максимальну швидкість переміщення інформації через інтерфейс. Найчастіше використовують такі два види портів:

  • 1G (1 Гбіт/с) – використовуються, щоб заходити в інтернет. Зазвичай сервер має два порти такого типу;
  • 10G (10 Гбіт/с) – характеризуються високою швидкістю. Використовуються для створення локальної мережі. Такі види слід вбудовувати окремо.

  Дискові накопичувачі

  Існує дві першорядні характеристики для вибору – час доступу та ємність. Зазвичай використовуються дані три види дисків:

  • SATA;
  • SAS;
  • SSD.

  Перший тип – SATA, що характеризуються найнижчою швидкістю читання серед трьох зазначених вище дисків. У той самий час у них дуже велика місткість, можна зберігати кілька десятків ТБ даних. Цей вид дисків буде оптимальним для зберігання великої інформації, кодування відео, бекапів. Тобто для тих операцій в ході яких не відбувається регулярний запис та читання даних.

  Високою продуктивністю характеризується другий тип – SAS. На відміну від вищеописаних видів, дані будуть відмінним рішенням для операцій, де потрібні багатопоточний доступ і висока швидкість. Чинник, що відрізняє їх від SSD, це можливість багато разів переписувати інформацію, SAS дозволяють виконувати це. Але вони не можуть зберігати стільки даних, як SATA. Другий тип дисків буде оптимальним для організації хостингу, системи управління інформаційними базами, розподілених систем, WEB-серверів із високим навантаженням, термінальних серверів та серверів систем автоматизації бізнесу.

  Третій вид – SSD, що характеризуються високою стійкістю, швидкістю роботи, зниженим споживанням енергії. Однак вони не дозволяють перезаписувати великі обсяги даних. Їх оптимально застосовувати у разі високонавантажених проектів. Якщо сайт працює на CMS – вони при завантаженні сторінки використовують кілька файлів одночасно.

  Надійність зберігання інформації підвищується, якщо використовувати конфігурації серверів із SSD у RAID масивах. Зазначений варіант підвищує відмовостійкість та швидкість двох процесів – запису та читання. Доступ до інформації зберігається.

  Існує три види RAID масивів:

  • RAID 1 – інформація одночасно залишається на двох дисках. Тому у разі поломки одного диска, другий функціонуватиме. Проте сильно падає продуктивність;
  • RAID 0 – дозволяє збільшити продуктивність, оскільки інформація записується на кілька дисків. Відмовостійкість низька, якщо перестане функціонувати один диск, дані можуть загубитися або пошкодитися;
  • RAID 10 – поєднання двох попередніх масивів. Характеризується високою продуктивністю. Буде оптимальним вибором для сховищ з великою кількістю інформації та операцій.

  Правильно вибраний виділений сервер - зростання ефективності

  Слід орієнтуватися на завдання, яке потрібно вирішувати. Чим їх більше, ніж вони складніші, тим більше ресурсів потрібно мати серверу. Виділений сервер можна укомплектувати самостійно, виходячи із потреб бізнесу.

  Якщо Вас цікавить хостинг, звертайтесь до фахівців нашої компанії. Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

  Ми знаємо що потрібно Вашому бізнесу

  Команда фахівців “А4-Хостинг” з радістю зробить всю роботу за вас. Довірте свій бізнес професіоналам!

  Напишіть нам

  Наша команда відповість на всі Ваші питання, дасть рекомендації з підбору послуги і правильного, вигідного тарифу!

  Замовте консультацію, а ми відповімо на всі питання